fbpx

Markizy

Skutecznie walczymy z rażącym słońcem

Charakterystyka

Markizy – skuteczna i stylowa ochrona przed słońcem

Markizy to rodzaj lekkiego zadaszenia, stanowiącego idealną ochronę przed promieniami słonecznymi. Wykonywane są one z wysokiej jakości tkaniny impregnowanej, dzięki czemu markiza jest w stanie ochronić nie tylko przed słońcem, lecz także delikatnym deszczem. Markizy idealnie sprawdzą się na przydomowych tarasach lub balkonach. Przy ich użyciu stworzyć można zacienioną przestrzeń wypoczynkową. Markizy dzięki swojej konstrukcji dobrze sprawdzą się także na balkonach i tarasach w bloku, apartamentowcu lub kamienicy.

Jakie wyróżnia się rodzaje markiz?

Markizy są osłonami typowo przeciwsłonecznymi. W przypadku opadów deszczu, śniegu czy gradu markizę powinniśmy niezwłocznie zwinąć. Wyróżniamy trzy główne rodzaje markiz, należą do nich: markizy tarasowe bez kasety, markizy tarasowe w kasecie oraz markizy poręczowe. Każdy z wymienionych typów charakteryzuje się nieco innymi specyfikacjami. Przed dokonaniem zakupu markizy na własny taras lub balkon warto dokładnie zapoznać się z cechami różnych rodzajów markiz.

  • Markizy tarasowe bez kasety – charakteryzują się lekką konstrukcją. Jest to opcja nieco tańsza od markiz w kasecie. Ten typ zadaszenia świetnie spełnia swoją funkcję ochronną przed mocnym słońcem, jest natomiast bardziej narażony na czynniki atmosferyczne. Markizy bez kasety dobrze sprawdzą się na średniej wielkości balkonach oraz tarasach. Można montować je także wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość umiejscowienia markizy w pełnej kasecie.

 

  • Markizy tarasowe w kasecie – to rozwiązanie chętnie stosowane na wszelkich tarasach i balkonach zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach oraz restauracjach. Niewątpliwą zaletą tego typu markiz jest kaseta. Po zwinięciu markizy element ten chroni tkaninę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg czy nawet grad. Markizy w pełnej kasecie mogą być montowane do ściany, sufitu bądź krokwi.

 

  • Markiza poręczowa – charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją, co odróżnia je od wyżej opisanych typów markiz. Markiza poręczowa wyposażona jest w ramiona, które mocowane są do balustrady balkonu. Belkę przednią z materiałem przymocowuje się do balustrady, a nadmiar materiału zostaje zwinięty, dzięki czemu tkanina pozostaje naprężona. Markiza poręczowa stanowi praktyczną i estetyczną ochronę przed promieniowaniem UV. Idealnie sprawdzi się na balkonach, tarasach z balustradą oraz we wnękach balkonowych.

Markiza tarasowa w kasecie czy bez kasety? Różnice

Podstawową, widoczną już w nazwie różnicą pomiędzy markizami w kasecie a tymi bez kasety jest właśnie obecność „kasety”, stanowiącej ochronę zwiniętej markizy przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Markiza w pełnej kasecie będzie więc lepiej chronić tkaninę, dzięki czemu prawdopodobnie posłuży ona na dłużej. Markizy w kasecie są jednak droższą opcją niż markizy bez kasety, zdecydowanie warto jednak na nie postawić.

Galeria

Zobacz również

Rolety zewnętrzne

Moskitiery okienne i drzwiowe

Refleksole

Markizy

2-letnia gwarancja

Serwis pogwarancyjny

Profesjonalne doradztwo

Sympatyczna i szybka obsługa

MAGAS, NIP: 588 191 24 64

Projekt: Venartus

Kontakt

Rumia, Piłsudskiego 31

Polityka Prywatności

58 782 11 12
+48 602 651 054

Call Now Button